top of page

Supergroep, 20 januari 2026

  • Foto van schrijver: Dik
    Dik
  • 21 jan
  • 3 minuten om te lezen

Het ziet ernaar uit dat we David Marijt niet meer terugzien in de supergroep. We hebben hem na de kerstvakantie niet meer gezien. Zijn plaats is ingenomen door Eben Kharistan, die een paar jaar geleden al kort in de supergroep speelde, maar nu weer is teruggekeerd op het oude OEW-nest.


Dhruv gaat voorlopig aan de leiding met 2 uit 2. Hij speelde met zwart tegen Jun Ru en koos voor een voorzichtige opstelling met als eerste zetten g6, d6 en Lg7 (de Pirc-

opening, voor de kenners). Jun Ru kreeg daardoor veel ruimte, maar Dhruv dacht lang na en wist zijn stelling geleidelijk te verbeteren. Het materiƫle evenwicht werd pas verbroken toen Dhruv in tijdnood verkeerde. Jun Ru zette zijn dame naast zijn koning op de tweede rij. Dhruv kon deze stukken met een gedekte toren aanvallen, wat hem een dame tegen een toren opleverde. Daarna was het niet zo moeilijk meer.


Casper staat verrassend onderaan na twee nederlagen. Nu is het geen schande om van Aren (wit) te verliezen. Zoals zo vaak kwam de Franse doorschuifvariant op het bord, waarbij zwart druk uitoefent op d4 met pion c5, Pc6 en Db6. Na een tijdje gaf Aren pion op d4 prijs met de verrassende zet Pf3-g5. Casper zag geen gevaar en sloeg op d4, waarna hij verrast werd met het offer Pg5xf7. Hij had nog niet gerokeerd en zijn h-pion stond op h5. Casper durfde het offer niet aan te nemen, maar dat was waarschijnlijk het beste geweest. Nu ging zijn toren op h8 verloren en kort daarna ook de ongedekte pion op h5. Aren sloeg die met zijn dame en daarna was de koningsvleugel van Casper vernietigd, zodat hij snel opgaf.


Hugo speelde met wit een leuke partij tegen Nimai, die koos voor de Siciliaanse opening. Na een dameruil kon Hugo niet meer rokeren, maar zonder dames op het bord is dat niet zo erg en de koning van Hugo werd actief bij het spel betrokken. Het leek er even op dat Hugo een toren ging winnen, maar Nimai wist die met een rƶntgenaanval weer terug te winnen. Nimai speelde het eindspel goed en wist een pion naar de overkant te brengen. Hugo bouwde nog wel een vesting rond zijn koning met het materiaal dat hij nog had (drie pionnen en een paard), maar op den duur moest dit fout gaan en Nimai kon het volle punt bijschrijven.


Pepijn boekte (met zwart) zijn eerste zege na twee nederlagen. Na een Russische opening wachtte zijn tegenstander Oliwier te lang met de rokade. Oliwier had zijn dame naar e2 gebracht, voor de koning. Pepijn kon de e-lijn aanvallen met een gedekte toren op e8. Er kon niets tussen gezet worden en Pepijn won dus een dame tegen een toren, daarna ook nog een paard door een dubbele aanval met de dame.

De rest was toen niet zo interessant meer.


Ook bij Levon tegen Eben ging er een dame verloren en wel die van Levon, die er maar een loper voor terug kreeg. Eben speelde verder gedegen en won. Vermeldenswaard is nog de originele openingszet van Levon : f2-f4. Dit staat bekend als de Bird-opening.


Ilja staat verrassend laag met een score van 1 uit 3. Tegen Abel speelde hij met zwart zijn gebruikelijke Siciliaans. Beide spelers brachten hun stukken naar goede velden, maar nadat Ilja op de open c-lijn zijn dame had geruild voor twee torens ging

het fout. Hj gaf zomaar een toren weg en gaf meteen op. Abel staat nu op een mooie gedeelde tweede plaats en maakt een sterke indruk.


Jens (wit) en Sid speelden een lange partij op goed niveau. Ook hier kwam de Siciliaanse opening op het bord. Er gebeurde veel, vooral op de open g- en h-lijnen, maar het evenwicht werd niet echt verbroken en remise was de terechte uitslag.


Op de foto vier supergroepers : v.l.n.r. Casper, Aren, Dhruv en Ilja.



Uitslagen derde speelavond :

Levon - Eben 0-1

Hugo - Nimai 0-1

Aren - Casper 1-0

Abel - Ilja 1-0

Jens - Sid 0,5 - 0,5

Jun Ru - Dhruv 0-1

Oliwier -Pepijn 0-1


Stand :

1. Dhruv 2 uit 2

2. Abel en Aren 2,5 uit 3

4. Hugo 2 uit 3

5. Jens, Nimai 1,5 uit 3

7. Eben, Oliwier 1 uit 2

9. Ilja, Levon, Pepijn 1 uit 3

12. Sid 0,5 uit 2

13. Casper, Ju Ru 0 uit 2

Ā 
Ā 

© 2025 Jeugdschaakclub Op Eigen Wieken · Alle rechten voorbehouden · Privacystatement

bottom of page