top of page

Supergroep, 11 november 2025

  • Foto van schrijver: Dik
    Dik
  • 12 nov
  • 2 minuten om te lezen

Deze avond werd er een externe wedstrijd gespeeld voor de clubcompetitie van de Leidse Schaakbond. Daaraan deden zes supergroepers mee. Van de resterende acht spelers waren er zeven aanwezig. Nimai hebben we al een tijdje niet gezien ; ik zal proberen uit te vinden wat daar de oorzaak van is. Sid speelde nu een vriendschap-pelijke partij tegen Geert.

Drie partijen dus maar. Casper en Dhruv leken er niet al te veel zin in te hebben. Na een Schotse opening volgden er een stuk of vijftien routinezetten en na ongeveer een kwartier besloten de beide heren tot remise, met een bord vol stukken. Ik vind het altijd jammer als er niet tot het eind gestreden wordt. Misschien moeten we (Geert en ik) overwegen dit te verbieden.


Pepijn speelde tegen Oliwier, die zoals gebruikelijk met wit opende met het Spaans (met d2-d4 op de vierde zet). Geen slechte keuze, maar door onoplettendheid moest Oliwier al redelijk snel zijn dame inleveren. Hij kreeg er maar een toren voor terug. Dan is het eigenlijk al uit, gezien het niveau in de supergroep. Pepijn maakte verder geen echte fouten en won gemakkelijk.


David staat op de laatste plaats, maar zijn spel gaat vooruit en hij doet veel goede zetten. Tegen Abel had hij zwart. Op het Schots vierpaardenspel reageerde David met

d7-d6, in plaats van het betere e5xd4. Abel ruilde de dames af via de open d-lijn en daarna moest David kiezen tussen rokadeverlies en pionverlies op e5. Hij koos voor het eerste. Het is niet zo erg als je niet meer kunt rokeren als de dames van het bord zijn, maar het belemmerde David wel in zijn ontwikkeling. Ta8 en Lc8 bleven heel lang ongebruikt. David zou wat agressiever kunnen spelen, het is nu te voorzichtig.

Abel zocht wel naar een aanvalsobject en vond dat in de zwakke dubbelpion op f6, die verloren ging. Nadat David ook pion c7 was kwijtgeraakt kwam er al gauw een eindspel op het bord met ieder een toren en wat pionnen, Abel vijf en David drie. Met ƩƩn pion achterstand had David (die ook nog in tijdnood raakte) misschien remise kunnen houden, maar twee pionnen bleek te veel. Abel won dus, maar David speelde een goede partij en valt zeker niet uit de toon in de supergroep.


Op de foto : de simultaan van 17 juni, door grootmeester Jan Smeets (ex-OEW) en internationaal meester Khoi Pham.


ree

Uitslagen:

Oliwier - Pepijn 0-1

Abel - David 1-0

Casper - Dhruv 0,5-0,5


Stand :

1. Aren 7 uit 7 (100%)

2. Ilja 5 uit 7 (71,4%)

3. Jun Ru 4,5 uit 7 (64,3%)

4. Sid 5 uit 8 (62,5%)

5. Nimai 3 uit 5 (60%)

6. Casper 3,5 uit 6 (58,3%)

7. Jens 4,5 uit 8 (56,3%)

8. Abel 4 uit 8 (50%)

9. Hugo 3,5 uit 8 (43,8%)

10. Dhruv 2,5 uit 6 (41,7%)

11. Pepijn 3 uit 8 (37,5%)

12. Levon 2,5 uit 7 (35,7%)

13. Olivier 1 uit 7 (14,3%)

14. David 1 uit 8 (12,5%)

Ā 
Ā 

© 2025 Jeugdschaakclub Op Eigen Wieken · Alle rechten voorbehouden · Privacystatement

bottom of page