top of page

OEW weert zich kranig in bekerwedstrijd tegen Leiderdorp


Het was koud en donker. De maan scheen door de bomen. En ook al was de Sint inmiddels in het land aangekomen, van hem ontbrak deze avond elk spoor.

Binnen in ons clubhuis was het warm en gezellig, het was immers clubavond. En vol verwachting zaten we met z'n allen te wachten. Nee, niet op de Sint, maar op vier krasse knarren van Schaakvereniging Leiderdorp. Van wie overigens eenieder gemakkelijk de rol van hulp-Sint op zich had kunnen nemen, maar dat terzijde...

Goed, wij zaten dus te wachten en vlak voor half acht werden we dan eindelijk beloond. Eén voor één kwamen onze gasten binnen en toen ze compleet waren konden we eindelijk beginnen aan de hoofdvoorstelling van de avond: een bekerwedstrijd tussen Op Eigen Wieken en Leiderdorp met als inzet een plaats in de volgende ronde van de bekercompetitie van de Leidse Schaakbond. Vier spelers van ons zouden het dus gaan opnemen tegen vier spelers van Leiderdorp. Wij traden aan met Nora (bord 1), Akil (2), Abisan (3) en Jonathan (4). Leiderdorp trad aan met op bord 1 Marc Roozendaal (KNSB-rating 1901), op bord 2 Frank van Maanen (1674), op bord 3 Lo van Osch (1712) en op bord 4 Kees Hortensius (1626).

Puur naar de ratings gekeken kon je op voorhand niet anders concluderen dan dat we eigenlijk kansloos waren, aangezien de gemiddelde rating van ons team vele malen lager was. Maar niets bleek minder waar! In de twee ronden die er gespeeld werden (iedere speler speelt 1x met wit en 1x met zwart tegen dezelfde tegenstander) scoorden we maar liefst tweeëneenhalve punt! in ronde 1 waren Akil en Abisan hun tegenstanders verassend de baas en in ronde 2 wist Jonathan zijn tegenstander knap op remise te houden. En het had nog mooier kunnen worden als Nora in ronde 2 een nagenoeg gelijk pionneneindspel wat nauwkeuriger had uitgespeeld...

Al met al deed ons team het dus uitstekend deze avond en ook al werden we hiermee uitgeschakeld voor het vervolg van de bekercompetitie, dit geeft absoluut hoop voor de toekomst...


bottom of page