top of page

Simultaan David Klein


Op 22 mei gaf grootmeester David Klein een simultaan voor de spelers van de supergroep en de koningsgroep. David heeft twee seizoenen bij onze club gespeeld, 2003-2004 en 2004-2005. Hij woonde toen in Heemstede, waar hij te weinig tegenstand had. David had, met een score van 8 uit 9, een groot aandeel in het Nederlands clubkampioenschap t/m 12 jaar dat onze club in december 2004 behaalde. Dat was het negende (!) en voorlopig laatste nationale teamkampioenschap dat OEW in die leeftijdsgroep veroverde. David werd grootmeester in 2014 (de 32e van Nederland), op 20-jarige leeftijd. Hij woont nu in Leiden en kwam op de fiets, maar had moeite het buurthuis te vinden, waardoor de simultaan bijna een kwartier later dan gepland begon.

David nam alle partijen serieus en gunde niemand zelfs maar remise. Na twee uur had hij alle negentien partijen gewonnen. Lucas hield het het langste vol : 67 zetten. Het was een eindspel met aan beide kanten een koning, een toren en een pion, maar de pion van David was verder opgerukt en de promotie viel niet tegen te houden. Toch een fraaie prestatie van Lucas. Ook Nora en Akil bleven lang in de race. Het was een geslaagde avond.


bottom of page